Kačių maistas

Kaciuko icon

Kačių maistas

Kaciuko icon
-35%

Optimeal sausas kačių maistas su vištiena

– Su vištiena

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Super premium

25,8836,31
Kaciuko icon
-35%

Optimeal sausas kačių maistas su ėriena, jautraus vi...

– Su ėriena

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Super premium

25,5237,70
Kaciuko icon
-35%

Optimeal begrūdis sausas kačių maistas su kalakutien...

– Su kalakutiena ir daržovėmis

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Begrūdis, Super premium

23,19 35,68 5,80€ / kg 8,92€
Kaciuko icon
-38%

Club4Paws konservuotas kačių maistas su triušiena ir...

– Su triušiena ir kalakutiena

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Premium

0,39 0,63 4,88€ / kg 7,88€
Kaciuko icon
-30%

Club4Paws konservuotas kačių maistas su silke ir str...

– Su silke ir strimelėmis drebučiuose

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Premium

0,44 0,63 5,50€ / kg 7,88€
Kaciuko icon
-30%

Club4Paws konservuotas kačių maistas su veršiena dar...

– Su veršiena

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Premium

0,44 0,63 5,50€ / kg 7,88€
Kaciuko icon
-31%

Optimeal konservuotas begrūdis kačių maistas su verš...

– Su veršiena, vištienos filė ir špinatais

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Begrūdis, Super premium

0,81 1,17 9,53€ / kg 13,76€
Kaciuko icon
-21%

Optimeal konservuotas kačių maistas su antiena ir ke...

– Su antiena ir kepenėlių gabaliukais

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Super premium

0,92 1,17 10,82€ / kg 13,76€
Kaciuko icon
-21%

Optimeal konservuotas kačių maistas su menke ir darž...

– Su menke ir daržovėmis

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Super premium

0,75 0,95 8,82€ / kg 11,18€
Kaciuko icon
-16%

Optimeal konservuotas kačiukų maistas su vištiena

– Su vištiena

Tinka: visų veislių kačiukams

Kokybė: Super premium

0,80 0,95 9,41€ / kg 11,18€
Kaciuko icon
-17%

Optimeal sausas kačių maistas su jautiena ir sorgu

– Su jautiena ir sorgu

Tinka: sterilizuotoms katėms ir kastruotiems katinams

Kokybė: Super premium

25,3048,14
Kaciuko icon
-17%

Optimeal sausas kačių maistas su antiena ir plaukų i...

– Su antiena

Tinka: suaugusioms katėms

Kokybė: Super premium

25,3048,14

Kačių maistas

Katės yra vieni iš seniausių žmogaus draugų. Katės pasižymi draugiškumu, nepriklausomybės poreikiu ir elegancija. Jau tūkstantmečiais žmonės yra susidomėję šiais nežemiškai gražiais gyvūnais, kurie gali būti tiek mylimi namų gyventojai, tiek ir laukiniai.

Kodėl žmonės renkasi kates? Priežasčių yra daug, tačiau viena iš pagrindinių yra jų unikalios asmenybės. Kiekviena katė turi savo charakterį, nuotaikas ir įpročius, todėl jos yra tiesiog įdomios būtybės, su kuriomis nenuobodu gyventi. Be to, dauguma kačių yra pakankamai nepriklausomos, todėl net ir užimti žmonės gali pasirūpinti jomis be didelių pastangų.

Kates taip pat laikomos švariais gyvūnais. Jos nuolat tvarko savo kailį ir naudojasi kraiko dėžute, todėl šių gyvūnėlių priežiūra yra pakankamai lengva.

Bet kokia katės sveikatos ir gerovės priežiūra prasideda nuo tinkamos mitybos. Gerai subalansuotas kačių maistas yra pagrindinis veiksnys, garantuojantis jūsų augintinio sveikatą ir gyvybingumą.

Kačių maisto pasirinkimo ypatybės

Kai kalbame apie katės mitybą, pirmiausia turime suprasti, kad katės yra plėšrieji gyvūnai. Tai reiškia, kad jų mityba natūraliomis sąlygomis būtų pagrįsta mėsos vartojimu. Todėl mėsos produktai vis dar yra pagrindinis jų mitybos elementas.

Pagrindiniai katės mitybos elementai yra baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai ir mineralai. Svarbu, kad kačių maistas būtų subalansuotas visais šiais elementais, kadangi netinkamas maistas gali sukelti įvairių sveikatos problemų, tokių kaip nutukimas, šlapimo takų ligos, žarnyno problemos ir kt.

Kačių šeimininkai renkantis maistą turėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų, kad užtikrintų savo augintinio sveikatą ir gerovę:

Maisto sudėtis: Svarbu išsiaiškinti, kokie ingredientai yra naudojami katės maiste. Geriausia rinktis maistą, kuriame yra aukštos kokybės baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Švieži mėsos produktai ir maisto sudėtys, tokios kaip žuvies aliejus ar žuvų miltai, gali būti puikus pasirinkimas.

Maisto kokybė: Svarbu atkreipti dėmesį į maisto kokybę. Aukštesnės kokybės maistas gali būti brangesnis, tačiau jis gali padėti išvengti sveikatos problemų ir sumažinti veterinarijos sąskaitas ateityje. Rinkitės maistą, pagamintą iš natūralių ir aukštos kokybės ingredientų, be dirbtinių dažiklių, skonių ir konservantų.

Specialūs poreikiai: Jei jūsų katė turi specialių sveikatos ar mitybos poreikių, pavyzdžiui, alergijų, jautrumo ar ligų, būtina atsižvelgti į tai renkantis maistą. Specializuoti maisto produktai gali būti skirti tokio tipo problemoms spręsti ir užtikrinti, kad jūsų katė gautų tinkamą mitybą.

Amžius ir aktyvumo lygis: Kaip ir žmonėms, katėms gali prireikti skirtingos mitybos priklausomai nuo jų amžiaus ir aktyvumo lygio. Pavyzdžiui, kačiukams reikalingas maistas su daugiau kalorijų ir baltymų, tuo tarpu vyresnėms katėms gali reikėti maisto su mažesniu riebalų kiekiu ir daugiau skaidulų.

Dermatologinės ir virškinimo problemos: Jei jūsų katė turi alergijų, jautrumo ar odos bei virškinimo problemų, verta rinktis specializuotą maistą, kuris atitiktų jos individualius poreikius ir padėtų išvengti problemų.

Vandens kiekis: Sausas maistas gali turėti mažiau vandens nei konservuoti produktai. Jei jūsų katė negeria pakankamai vandens, svarbu pasirinkti maistą, kuris padės išlaikyti jos gerą hidratacijos lygį.

Atkreipiant dėmesį į šiuos svarbius veiksnius ir konsultuojantis su veterinarijos gydytoju, jūs galite pasirinkti tinkamą maistą savo katės poreikiams ir užtikrinti jos gerovę ir sveikatą.

Kaip nepasimesti rinkoje?

Vartojami katės maisto tipai yra sausas kačių maistas internetu, konservai ir šviežia mėsa. Kiekvienas iš šių maisto tipų turi savo privalumų ir trūkumų. Sausame maiste yra mažiau vandens ir daugiau riebalų nei konservuose, tačiau konservai gali būti patrauklesni katėms dėl skonio. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į maisto sudėtį ir kokybę. Kuo natūralesni ir aukštesnės kokybės ingredientai yra naudojami maiste, tuo geriau jūsų katė bus maitinama.

Be to, kai kurios katės gali turėti specialių mitybos poreikių, pavyzdžiui, vyresnės katės gali reikalauti mažiau kalorijų arba specialaus maisto, skirta sveikatos problemoms, tokioms kaip inkstų ar širdies ligoms, valdyti.

Šiuo metu rinkoje galima rasti galybę kačių maisto pasirinkimo todėl rankantis svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį ir kokybę. Žinomi kačių maisto gamintojai, tokie kaip Optimeal, Taste of the Wild, Club 4 Paws ir kt. kiekvienas turi savo unikalių bruožų ir produktų linijų. Visi jie orientuojasi į tai kas svarbu katėms:

Optimeal: Šio gamintojo maistas dažnai yra orientuotas į kačių sveikatą ir gerovę. Jų produktų linijoje galite rasti maisto, skirto skirtingoms sveikatos problemoms spręsti, taip pat ir specializuotus mitybos variantus, pavyzdžiui, kačiukams arba sterilizuotoms katėms ir kastruotiems katinams.

Taste of the Wild: Šis gamintojas garsėja natūraliu ir instinktų atitinkančiu maistu, kuris remiasi kačių laukinių protėvių mityba. Jų produktai yra pagaminti iš aukštos kokybės baltymų šaltinių, tokių kaip paukštiena ir žuvis, ir neįtraukia dirbtinių dažiklių ar skonių.

Club 4 Paws: Šis gamintojas dažnai siūlo maistą, kuris yra pagamintas iš aukštos kokybės ingredientų ir skirtas pasitenkinimui, energijos lygio palaikymui ir bendrai sveikatai.

Taigi, norint, kad jūsų katė būtų sveika ir laiminga, svarbu užtikrinti, kad ji gautų tinkamą mitybą. Tai reiškia pasirinkti aukštos kokybės maistą, atitinkantį jos individualius poreikius, ir stebėti jos sveikatą bei reakcijas į maistą. Kačių maistas yra pagrindinis elementas, užtikrinantis jūsų augintinio ilgalaikę gerovę, todėl jis turi būti tinkamai parinktas.