ReaVET velnio letena šunims ir katėms, milteliai
– Sąnariams, raiščiams, sausgyslėms, raumenų ir kaulų sistemai palaikyti
Tinka: visų veislių šunims ir katėms
ReaVET gryna guobos žievė šunims ir katėms, milteliai
– Skrandžiui ir žarnynui
Tinka: visų veislių šunims ir katėms
ReaVET žaliųjų midijų ekstraktas šunims ir katėms, m...
– Sąnariams, kremzlių vystymuisi, raumenų ir kaulų sistemai palaikyti
Tinka: visų veislių šunims ir katėms
ReaVET alaus mielės šunims ir katėms, milteliai
– Vitaminai B1, B2, B6, B9 ir B12
Tinka: visų veislių šunims ir katėms
ReaVET senior complete milteliai katėms
– Visapusiškas aprūpinimas vyresnėms katėms
Tinka: visų veislių senjorėms ir vyresnėms katėms
Vitaminai ir papildai katėms yra svarbūs, nes jie padeda aprūpinti Jūsų augintinį visomis būtinomis maistinėmis medžiagomis bei padeda išlaikyti tinkamą bendrą sveikatos būklę. Subalansuotas kačių maistas ne visada gali aprūpinti Jūsų augintinį visomis maistinėmis medžiagomis, ypatingai jeigu katė turi specialių mitybos poreikių ar kokių nors sveikatos sutrikimų. Maisto papildai katėms gali padėti sustiprinti imuninę sistemą, palaikyti sveiką kailį ir odą, sustiprinti kaulus ir sąnarius, pagerinti virškinamojo trakto veiklą bei palaikyti tinkamą viso organizmo veiklą. Tinkamai subalansuoti vitaminai katėms gali padėti išvengti įvairių sveikatos problemų ir užtikrinti ilgą bei aktyvų katės gyvenimą.
Kokius vitaminus duoti katėms?
Esminiai vitaminai kačių mityboje yra vitaminas D, vitaminas A, Vitaminas B3, vitaminas E ir vitaminas K. Esant bent vieno esminio vitamino trūkumui Jūsų katė gali susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis. Norint išvengti sveikatos problemų ir užtriktini tinkamą sveikatos būklę, būtina rūpintis, kad Jūsų katei netruktų jokių vitaminų.
Vitaminas D reikalingas kalcio ir fosforo apykaitai, kaulams ir dantims. Skirtingai nuo kitų rūšių, galinčių sintetinti vitaminą D, kai pirmtakas, odoje esantis 7-dehidrocholesterolis, yra veikiamas UV spindulių, katėms būtinas vitamino D šaltinis, nes 7-dehidrocholesterolis metabolizuojamas į cholesterolį.
Vitaminas A reikalingas regėjimui, kaulams, dantims, odai bei nervų sistemai. Katės mažai efektyvios beta karotino (augalinio pirmtako) pavertimo vitaminu A, todėl reikalinga retinolio forma.
Vitaminas B3 dalyvauja energijos gamyboje, veikia kaip antioksidantas, palaiko normalią odos būklę. Nors ir katės turi būtinų fermentų gauti niacino, tačiau Pikolino karboksilazės fermento aktyvumas katėms suardo tarpinį junginį, kuris sukeltų niacino sintezę.
Vitaminas E svarbus katėms dėl savo antioksidacinių savybių, kurios padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso ir laisvųjų radikalų žalos. Esant šio vitamino trūkumui Jūsų katė gali susidurti su įvairiomis sveikatos problemomis tokiomis kaip: raumenų silpnumas, odos ir kailio problemos bei imuninės sistemos sutrikimais.
Vitaminas K padeda užtikrinti, kad kraujas krešėtų tinkamai. Esant šio vitamino trūkumui Jūsų katė gali susidurti su kraujavimo sutrikimais, net jeigu sužeidimai yra nedideli jie gali tapti labai pavojingi.
Jeigu nesate tikri kokių vitaminų trūksta Jūsų katei, visada rekomenduojame pasitarti su veterinarijos gydytoju. Atlikus reikiamus tyrimus bus galima tiksliai pasakyti, kokius vitaminus duoti katėms, kad jos būtų sveikos ir jaustųsi puikiai.
Kodėl katėms reikia vitaminų ir papildų?
Kačių mitybos poreikiai skiriasi tiek kokybiniu tiek kiekybiniu požiūriu nuo daugelio kitų žinduolių. Šie ypatumai gali būti siejami su fermentų aktyvumo skirtumais vitaminų A, D ir niacino sintezės keliuose. Katės yra mėsadės, todėl gamtoje ėsdamos savo aukas kartu su vidaus organais gauna pakankamai šių vitaminų. Šiuolaikinių kačių gyvenimo būdas pasikeitęs, todėl visų reikalingų medžiagų katė turi gauti su maistu ir papildais. Vartojant papildus katėms ir užtikrinant būtinųjų vitaminų aprūpinimą galite užkirsti kelią įvairiems sveikatos sutrikimams.
Kaip žinoti kokių vitaminų trūksta Jūsų katei?
Esant pleiskanojančiai odai, viduriavimui ar vidurių užkietėjimui, didesniam nuovargiui patartina duoti Vitamino B3 (niacinas).
Lėtesniam žaizdų gijimui, augant, besikeičiant dantims, sergant inkstų nepakankamumu rekomenduojama duoti vitamino D.
Vitamino A deficitą galime įtarti esant susilpnėjusiam imunitetui, esant reprodukcinės sistemos problemoms ar odos būklės pablogėjimui. Vitaminai katėms imunitetui stiprinti yra labai svarbūs dėl bendros tinkamos sveikatos būklės palaikymo. Nusilpus katės imuninei sistemai yra didesnė tikimybė susirgti įvairiomis ligomis.
Maisto papildai katėms dažnai vartojami kada susiduriame su įvairiomis sveikatos problemomis. Tačiau norint išvengti sveikatos problemų ateityje net ir vartojant subalansuota kačių maistą būtina užtikrinti, kad Jūsų katė gautų visas reikalingas maistines medžiagas, o tai padaryti gali padėti tinkamai parinkti papildai, kuriuose yra visi reikalingi vitaminai katėms.
Kaip įtraukti vitaminus į katės mitybą?
Šiuo metu prekyboje esantys papildai, kuriuose yra būtini vitaminai katėms ir katinams yra paskaninti, todėl augintiniai mielai ėda juos savu noru, tačiau jei yra problemų su papildų vartojimu galima pabandyti suduoti vitaminus su skaniu konservu arba vitaminų miltelius tiesiog sumaišyti kartu su kasdieniniu maistu. Tai pat jeigu katė atsisako ėsti tabletes, galima rinktis kitos tekstūros papildus, tokius kaip miltelius, kapsulės ar pastos pavidalu.
Ar vitaminų perteklius gali pakenkti katei?
Per didelis vitaminų kiekis sukelia hipervitaminozę. Hipervitaminozė pasitaiko kai gyvūnas gauna per didelį kiekį grynų vitaminų. Dėl to vitaminus visuomet reikia duoti tiksliai laikantis nurodytų instrukcijų normų. Šeriant dideliu kiekiu kepenėlėmis, menkių kepenų aliejumi ar kitais papildais kuriame yra vitamino A, katėms gali pasireikšti vėmimas, mieguistumas ar odos lupimasis. Yra dvi vitamino D formos. Augalai, grybai ir mielės gamina vitaminą D2 (ergokalciferolį), o vitaminą D3 (cholekalciferolį) gamina gyvūnai.
Apsinuodijimas dažniausiai įvyksta, kai katės nuryja žiurkių ir pelių nuodų (rodenticidų), kurių sudėtyje yra cholekalciferolio arba papildų, kurių sudėtyje yra bet kurios formos vitamino D. Dažniausiai apsinuodijimo požymiai pasireiškia po 12-36 valandų, gali prasidėti vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmai, apetito stoka, didesnės dozės gali sukelti inkstų nepakankamumą, apsunkintą kvėpavimą, kraujavimą iš žarnyno. Niacino perdozavimas yra labai retas dėl to, nes tai yra vandenyje tirpus vitaminas, kurio nereikalingą dalį organizmas pašalina su šlapimu. Vartodami papildus skirtus katėms būtina laikytis visų vartojimo rekomendacijų bei prieš pradedant vartoti visada pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju.
Kaip įsigyti kačių vitaminus ir papildus internetu?
1. Išsirinkite kokių papildų reikia Jūsų katei.
2. Jeigu yra galimybė pasirinkti pakuotę - pasirinkite ir paspauskite mygtuką „Į krepšelį“.
3. Paspauskite ant krepšelio piktogramos dešinėje pusėje viršuje ir paspauskite mygtuką „Pereiti prie apmokėjimo“.
4. Atsidariusiame lange matysite kokios prekės yra Jūsų krepšelyje, jeigu nenorite pasipildyti savo krepšelio kitais produktais spauskite mygtuką „Apmokėti“.
5. Užpildykite savo duomenis, pasirinkite Jums patogų pristatymo būdą bei banką, kuriuo norite atsiskaityti ir paspauskite mygtuką „Apmokėti“.
6. Būsite nukreipti į savo banko puslapį, kuriame patvirtinsite mokėjimą už prekes. Po apmokėjimo būsite grąžinti į mūsų el. parduotuvę kur informuosime Jus apie sėkmingą prekių užsakymą.
Visi internetu užsakyti kačių papildai, kurių reikia Jūsų mylimam augintiniui yra išsiunčiami iš mūsų sandėlio per 1-2 d.d. Bendradarbiaujame su skirtingomis kurjerių kompanijomis, todėl užsakyti kačių vitaminai į namus bus pristatyti į bet kurią Lietuvos vieta o Jums net nereikės išeiti iš namų. Taip pat greitas pristatymas visoje Lietuvoje galimas ir pasirinkus paštomatą, kada užsakytos prekės yra įdedamos į Jūsų pasirinktą paštomatą, o atsiėmimo laiką pasirenkate patys, kada Jums patogu.