Stiprus imunitetas – sveikas augintinis

Stiprus imunitetas - sveikas augintinis
Stiprus imunitetas - sveikas augintinis

Kačių ir šunų imunitetas

Tai organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo genetiškai svetimų veiksnių – jų atpažinimas, neutralizavimas bei pašalinimas iš organizmo. Genetiškai svetima organizmui gali būti: bakterijos, virusai, grybeliai, įvairūs toksinai, parazitinės kirmėlės ar svetimos organizmui ląstelės. Mūsų aplinkoje yra be galo daug mikroorganizmų, kurie gali būti patogeniški žmogui ir mūsų augintiniams. Žmogaus ir gyvūno organizmai yra tinkami pavojingiems mikroorganizmams, nes turi būtinus komponentus palaikyti gyvybę – tinkamą drėgmę, temperatūrą bei gyvybiškai svarbius elementus (baltymai, riebalai, angliavandeniai, mineralai, vitaminai). Imuninė apsaugos sistema atpažįsta priešiškas medžiagas ir pašalina, taip apsaugodama organizmą. Imuninė sistema nėra atskiras organas ar kūno dalis. Nusilpęs jis rodo bendrą organizmo būklę – padažnėjusias infekcines ligas, silpnumą, raumenų skausmus, odos problemas, alergijas ir kt. negalavimus. Augintinis gali tapti vangus, atsisakyti maisto ir vandens, jam gali pakilti temperatūra. Todėl labai svarbu nuolat pasirūpinti savo augintinio imunine sistema.

Juodasis kmynas

Nuo seno juodojo kmyno sėklos ir aliejus buvo naudojami uždegimui gydyti, taip pat astmos ir bronchito simptomams mažinti. Didžioji dalis juodųjų kmynų farmakologinių savybių yra priskiriami chinino junginiams, iš kurių didžiąją dalį sudaro timochinonas. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad juodasis kmynas turi antimikrobinių, antiparazitinių bei priešgrybelinių savybių.

Propolis

Bičių pikis – bičių vaško ir biologiškai aktyvių medžiagų mišinys. Bičių pikis (imuniteto sargas) dėl savo savybių, nuo pat antikos laikų buvo naudojamas tradicinėje medicinoje Egipte, Graikijoje, Arabų šalyse ir kt. Nustatyta, jog propolis pasižymi įvairiomis farmakologinėmis savybėmis, tokiomis kaip antibakterinis, antivirusinis, priešuždegiminis, priešvėžinis poveikis. Mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad propolis pasižymi imunomoduliaciniu veiksmingumu aktyvuodamas pagrindinius imuninio atsako etapus. Yra vis dar plačiai naudojamas daugelyje šalių žaizdų bei nudegimų gydymui, dantų skausmui malšinti, skrandžio opoms gydyti ir t.t.

Omega-3

Polinesočioji riebalų rūgštis, būtina organizmui gaminant biologiškai aktyvius junginius. Šios rūgšties augintinio organizmas pats negamina, todėl Omega-3 turi būti gaunama su maistu. Omega-3 yra gaunama iš gyvūninių produktų. Ji pasižymi priešuždegiminiu veikimu, taip pat palaiko sveiką kailį ir odą, padeda palaikyti normalias sąnarių funkcijas. Tyrimai parodė, kad omega-3 šunims ir katėms gali kontroliuoti uždegimą ir padėti gyti žaizdoms, todėl tai itin svarbu turintiems traumų bei vyresnio amžiaus augintiniams.

Tikrasis margainis

Pagrindinė tikrojo margainio veikliųjų junginių grupė yra žinoma kaip silimarinai ir nauda sveikatai yra susijusi su silimarino antioksidacinėmis bei priešvirusinėmis savybėmis. Silimarinas pašalina reaktyvias molekules, vadinamas laisvaisiais radikalais, kurios prisideda prie ląstelių pažeidimo bei ligų vystymosi, arba gali užkirsti kelią jų susidarymui. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad jis turi savybę sumažinti uždegiminius procesus organizme.

Vitaminas A (retinolis)

Pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, todėl gali apsaugoti organizmo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Retinolis yra ypač svarbus ląstelių dalijimuisi, regėjimui bei imunitetui. Yra atsakingas už regėjimo funkciją, imuninės sistemos veiklą, odos ir gleivinių sveikatą bei daugelį kitų svarbių funkcijų.

Vitaminas E (tokoferolis)

Tai riebaluose tirpus vitaminas, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, apsaugo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, naudingas odai, širdžiai ir kraujagyslėms, sąnariams.

Vitaminas D

Riebaluose tirpus vitaminas, dažnai dar vadinamas „Saulės vitaminu”. Pagrindinis vitamino D tikslas yra palaikyti tinkamą kalcio kiekį organizme. Vitaminas D padeda įsisavinti kalcį, reikalingą stipriems ir sveikiems kaulams ir skatina imuninę sistemą.

Vitaminas C (Askorbo rūgštis)

Vandenyje tirpus vitaminas. Tyrimais įrodyta, kad vitaminas C neutralizuoja laisvųjų radikalų molekules, kurių perteklius gali pažeisti ląsteles. Jis taip pat dalyvauja organizmo imuninėje sistemoje, skatindamas baltųjų kraujo kūnelių (leukocitų) veiklą ir pagerina geležies pasisavinimą. Įrodyta, kad jis organizme regeneruoja kitus antioksidantus, įskaitant alfa tokoferolį (vitaminą E), taip ribodamas žalingą laisvųjų radikalų poveikį.

Paskelbta: 2024-04-10