Šunų letenų priežiūra šaltuoju metų sezonu

Šunų letenų priežiūra šaltuoju metų sezonu
Šunų letenų priežiūra šaltuoju metų sezonu

Šunų letenų pagalvėlės apsaugo pėdų kaulus nuo mechaninių, cheminių aplinkos veiksnių. Pėdų pagalvėlės sudarytos iš ragėjančio epitelio, storo sluoksnio kolageno, elastinių skaidulų ir riebalinio audinio. Taip pat pėdutės yra gerai vaskuliarizuotos, turi prakaito liaukų.

Šunys turi ant kiekvieno piršto po pagalvėlės paviršių ir ant kiekvienos pėdos didesnę, viduryje esančią, pagalvėlę, kuri vadinasi metakarpalinė (plaštakos – priekinė koja) arba metatarsalinė (padikaulio – galinė koja).

Sužeistas pėdų pagalvėles šuo pradeda laižyti, griaužti, ima šlubuoti ar kitaip rodyti diskomfortą, skausmingumą. Pažeista pėdutė iššaukia netaisyklingą eiseną, stovėseną, galūnių statymą, nes visą augintinio kūno svorį laiko letenų pėdutės. Atėjus šaltoms žiemos dienoms, esant sniegui ir ledui, dažnai miestų šaligatviai, gatvės barstomi druskomis, kad kuo komfortabiliau būtų žmonėms, tačiau mūsų augintinių letenos kenčia. Nuo druskų šunų pėdos gali suskeldėti, išsausėti ar net atsirasti erozijų ant jų, o tai sukelia gyvūnui skausmą, nenorą eiti. Taip pat reiktų nepamiršti ir tarpupirščių – esant dideliam sniego kiekiui, į tarpupirščius gali prilįsti sniego, tarpupirščiuose jis užsilaiko ir trina odą.

Po kiekvieno pasivaikščiojimo lauke rekomenduojama nuvalyti šunų letenas su rankšluosčiu arba specialiai gyvūnams skirtomis servetėlėmis. ReaVET priežiūros servetėlės su alavijais yra aukščiausios kokybės, didelio formato (26 x 20cm) ir atsparios plyšimams, taip pat sudėtyje yra maitinamasis alavijas, provitaminas E ir hamamelis. Šiomis servetėlėmis ne tik nuvalysite nuo augintinio letenų susikaupusias druskas ir nešvarumus, bet ir sudrėkinsite, pamaitinsite odą, taip pat sumažinsite sudirgimą.

Reavet letenų balzamas šunims gali padėti apsaugoti šunų letenų pagalvėles nuo sniego ir kelių druskos, taip pat jis skirtas sudirgusioms, sausoms bei įtrūkusioms letenų pagalvėlėms. Sudėtyje yra propolio (bičių pikio), kuris veikia uždegimiškai, antibakteriškai, bičių vaško minkštinančio odą ir sukuriančio apsauginę plėvę, taukmedžio sviesto – raminančio, gydančio išsausėjusią odą bei mažinančio niežėjimą ir kokoso aliejaus, kuriame yra vitamino E, vitamino K bei geležies.

Paskelbta: 2024-01-13